Szkolenia pilotów dronów
Które szkolenie wybrać?

Pilot drona Ilustracja człowiek patrzy na trzy strony dokumentów

Jest to pytanie, które bardzo często słyszymy. Specyfika lotów oraz sprzęt jakim firma dysponuje określa to, jakie kompetencje musi posiadać pilot. 
Musisz wiedzieć, że aktualne przepisy regulujące zasady latania dronami uzależniają kompetencje pilota od tego jakim dronem będą wykonywane operacje oraz w jakim środowisku. Wpływa to na poziom ryzyka lotu, co z kolei określa co musi umieć pilot i jakie procedury muszą zostać wdrożone do organizacji.

Jeśli prowadzisz firmę, która dopiero planuje rozpocząć profesjonalne wykorzystanie dronów, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z warsztatów dla firm. Nasz konsultant spędzi cały dzień z Twoją firmą. Wspólnie przeanalizuje wszystkie procesy, gdzie drony mogą mieć zastosowanie. Po takim warsztacie otrzymasz kompletny plan wdrożenia, gdzie szkolenie pilotów do właściwych kompetencji będzie jednym z elementów. 

Przez ostatnie lata szkoleniami, które cieszyły się największą popularnością wśród naszych Klientów były: 

6 godzinne warsztaty pozwalające określić wymagania do wdrożenia dronów w firmie. Jest to również aktualizacja wiedzy dla pilotów z kompetencjami. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ikonka z podpisem pilot drona pomiarowego

Szkolenie pilota drona pomiarowego to nasz autorski program, opracowany przez geodetów. Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności wykorzystania dronów w zadaniach geodezyjnych, budowlanych i inspekcji termowizyjnej obiektów. 


ikonka pilot drona oze z symbolami dwóch wiatraków

Szkolenie zostało opracowane we współpracy z firmami specjalizującymi się w budowie i nadzorze nad farmami fotowoltaicznymi oraz wiatrowymi. Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności  wykorzystania bezzałogowców na każdym etapie od projektowania i budowy po inspekcje działających farm.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne  do kategorii Otwartej A1/A3 oraz egzaminem A2. Szkolenie pozwala zdobyć podstawową wiedzę do bezpiecznego latania dronem.


czerwone nsts-01 z dopiskiem vlos do 4kg i grafika oka

Szkolenie teoretyczne, praktyczne i egzamin do uzyskania certyfikatu kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w lotach wyłącznie w zasięgu wzroku. Uprawnienia na drony do 4 kg. 

nsts-06 bvlos drony do 25kg ikonka drona i oka

Szkolenie teoretyczne, praktyczne i egzamin do uzyskania certyfikatu kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w lotach poza zasięgiem wzroku. Uprawnienia na drony do 25 kg. 

nsts-05 bvlos do 4kg ikona oka

Szkolenie teoretyczne, praktyczne i egzamin do uzyskania certyfikatu kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego w lotach poza zasięgiem wzroku. Uprawnienia na drony do 4 kg. 

 

ikona samolotu z czerwonym opisem KOL

Koordynator Operacji Lotniczych. Profesjonalne szkolenie dla pilotów systemów transportowych i obserwacyjnych wykonywane na samolocie pionowego startu – VTOL.Szkolenie pilota drona wojskowego zostało opracowane we współpracy z wojskowymi. Celem szkolenia jest prezentacja możliwości wykorzystania bezzałogowców cywilnych w działaniach militarnych.

Szkolenia pilotów dronów

Zauważyliśmy, że na polskim rynku brakuje szkolenia, które skutecznie łączy wiedzę teoretyczną w zakresie wykonywania lotów dronami z jej praktycznym zastosowaniem. Zazwyczaj celem szkolenia jest wyłącznie „certyfikat”. Takie podejście stanowi ryzyko dotkliwych konsekwencji dla przyszłych pilotów. Problemem jest to, że piloci muszą po szkoleniu zdobywać wiedzę samodzielnie. Odbywa się to zazwyczaj na branżowych grupach dyskusyjnych lub webinarach. Największym wyzwaniem jest konieczność połączenia wiedzy pochodzącej z wielu źródeł i zweryfikowania ich wiarygodności. Bardzo często okazuje się, że zastosowanie wiedzy w praktyce jest niezwykle trudne lub niemożliwe, co prowadzi do wykonywania lotów niezgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Właśnie dlatego, jako Akademia UAV wyspecjalizowaliśmy się w prowadzeniu szkoleń pilotów dronów, które pozwalają zdobyć  niezbędną wiedzę i umiejętności do wykorzystania jej w praktyce podczas lotów dronami. Szkolenie obejmuje część teoretyczną, praktyczną i egzamin. 

Kto prowadzi szkolenia? 

Rozumiemy to, że jesteśmy odpowiedzialni za to, w jaki sposób nasi absolwenci będą samodzielnie wykonywać różnego typu misje z użyciem dronów. Właśnie dlatego nasi instruktorzy, to doświadczeni piloci z wykształceniem technicznym, co pomaga profilować szkolenia do zastosowań naszych Klientów. Naszymi instruktorami są geodeci, inżynierowie i piloci samolotowi. Taki zespół pozwala przekazać zarówno rzetelną wiedzę teoretyczną, jak i dzielić się doświadczeniami.

Skonsultuj z nami zakres szkolenia. Zdobądź uprawnienia, których potrzebuje Twoja firma. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Contact Form Demo (#3) (#4) (#5)

Co więcej? 

Wiele szkół uczy tylko „latania” dronem. Takie kursy są idealne dla amatorów hobbystycznej fotografii, jednak nie dla profesjonalistów tworzących skomplikowane projekty. Jesteśmy autorami wielu kursów zobacz nasza pełna ofertę!

logo akademia uav dronydlafirmy

©2024 Dronydlafirmy.pl wszystkie prawa zastrzeżone.