doradztwo 

Na czym polega doradztwo?

Nasze wieloletnie doświadczenie wynikające z prowadzenia szkoleń wskazuje, że Klienci potrzebują szerszego zakresu pomocy przy wdrażaniu dronów do pracy swojej firmy. Nasz zespół razem z Klientem idzie przez cały proces do momentu, kiedy jest On już gotowy realizować wszystkie zadania samodzielnie. Wspieramy Klienta w wyborze sprzętu, który będzie spełniał aktualne wymagania prowadzonych projektów jak również da możliwość wykorzystania w rozwijającym się przedsiębiorstwie. Pomagamy również wybrać oprogramowanie, które przetworzy zebrane dronem dane do oczekiwanych produktów i jednocześnie będzie kompatybilne z już posiadanymi aplikacjami i sprzętem. Szkolenie pilotów do uzyskania uprawnień jest zazwyczaj pierwszym krokiem w procesie wdrożenia, dlatego od tego najczęściej rozpoczyna się proces wdrożenia dronów w firmie.

Jakie elementy zawiera usługa doradcza?

Każde wdrożenie jest inne, ponieważ musi być dopasowane do charakterystyki konkretnej firmy i branży w jakiej pracuje. Zobacz jakie elementy zawiera usługa doradcza. Sprawdź w czym możemy wesprzeć Twoją firmę.

Doradztwo w wyborze sprzętu

Prowadzisz firmę geodezyjną, budowlaną lub instalujesz fotowoltaikę? Chcesz wyróżnić się spośród firm konkurencyjnych? Musisz optymalizować swoje koszty poprzez realizację prac terenowych jednoosobowo? Dron to idealne narzędzie, które szybko i efektywnie jest w stanie zebrać bardzo dużą ilość danych. Przetwarzając zdjęcia w procesie fotogrametrii otrzymasz metryczny model 3D terenu. Dzięki temu praca pomiarowa przenosi się do biura, co znacznie przyspiesza pracę i pozwala na uniknięcie pomyłek. Pomożemy Ci wybrać właściwy sprzęt, spełniający wymagania Twojej firmy.

Doradztwo w wyborze oprogramowania

Na rynku jest duży wybór oprogramowania do przetwarzania danych z dronów. Ciężko jest jednak znaleźć takie rozwiązanie, które w łatwy sposób pozwoli na przetwarzanie dużej ilości materiału pozyskanego z BSP. Dzięki temu, że realizowaliśmy wiele projektów wdrożeniowych w różnych firmach, jesteśmy w stanie pomóc w doborze optymalnego rozwiązania. Firmy geodezyjne kładą duży nacisk na uniwersalne formaty wymiany danych pomiędzy programami. Firmy budowlane wymagają prostoty obsługi i szybkości np. liczenia objętości mas ziemnych. Firmy fotowoltaiczne potrzebują automatycznej analizy danych. Uwzględniamy wszystkie wymogi w procesie doboru oprogramowania.

Doradztwo w zakresie szkolenia pilotów

W ostatnim czasie dużym wyzwaniem jest nadążenie za zmieniającymi się przepisami. Trudno jest samodzielnie określić procedury w jakich należy wykonywać loty a co za tym idzie, ciężko jest zapewnić właściwe kompetencje dla pilotów. Jako firma szkoleniowo doradcza, śledzimy na bieżąco wszystkie zmiany przepisów. Jesteśmy dzięki temu wiarygodnym partnerem w zakresie doradztwa szkoleniowego. Wskażemy jakie kompetencje muszą mieć piloci w celu realizacji konkretnego zadania. W ciągu kilku dni przeprowadzimy szkolenie do uzyskania uprawnień oraz do wykonywania specjalistycznych lotów np. inspekcje termowizyjne farm fotowoltaicznych lub naloty fotogrametryczne na budowie.

Skonsultuj z nami Twój pomysł wykorzystania dronów

Umów się na bezpłatną konsultację. Możesz zapytać o wszystko, co jest związane z dronami. Zastanawiasz się nad zakupem drona? Chcesz wiedzieć, czy dron pomoże realizować Twoje zadania szybciej? Może nie wiesz od jakiego szkolenia zacząć? Porozmawiajmy o tym. Bezpłatna konsultacja, to 15 minutowa rozmowa przez telefon z naszym ekspertem. Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem. 

Formularz konsultacji

Co możemy dla Ciebie zrobić?

WARSZTATY

Proces współpracy rozpoczynają warsztaty, podczas których konsultant razem z zespołem Klienta określa specyfikę pracy. Ustalamy jakie usługi firmy mogą zostać uzupełnione o działalność dronów. Warsztaty trwają 6 godzin. Następnie potrzebujemy około 3 dni na opracowanie indywidualnego planu wdrożenia, który zawiera wszystkie cele biznesowe Klienta jakie stoją przed zespołem wykorzystującym drony.  

PLAN WDROŻENIA

Klient otrzymuje jednego opiekuna projektu – konsultanta prowadzącego. Pozwala to na efektywną pracę w zakresie realizacji opracowanego w pierwszym etapie planu wdrożenia. Jeżeli konsultant prowadzący potrzebuje dodatkowych kompetencji, ma do dyspozycji szeroki zespół konsultantów Akademia UAV. Dysponujemy doświadczonymi geodetami, budowlańcami, ratownikami, specjalistami w zakresie analizy danych oraz ekspertami w zakresie kwestii . 

OPERATOR ZEWNĘTRZNY

Zapewniamy możliwość skorzystania z naszego numeru operatora BSP. Dzięki temu Klienci mogą realizować loty według wszystkich krajowych scenariuszy standardowych w zasięgu i poza zasięgiem wzroku.

SZKOLENIE PILOTÓW

Jeżeli w wyniku uzgodnionego planu jest to wymagane, zapewniamy kompleksowe szkolenie pilotów bezzałogowych statków powietrznych. Szkolenie zakończone jest egzaminem. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu nadawany jest certyfikat kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego do lotów w kategorii otwartej i szczególnej. 

SPRZĘT

Pomagamy przy wyborze sprzętu, który będzie realizował założenia planu. Zapewniamy dostęp do wielu rozwiązań technologicznych. Drony, sensory, oprogramowanie do analizy i prezentacji danych.

PERSONEL

Pomagamy przy rekrutacji osób spełniających wymagania Klienta. Jeżeli potrzebne są dodatkowe kompetencje na jeden projekt, dysponujemy szeroką bazą zweryfikowanych pilotów, którzy będą mogli zrealizować zadanie bez konieczności zatrudniania w pełnym wymiarze czasu. 

Ile kosztuje takie doradztwo?

Każdy projekt jest inny i wymaga od nas dostosowania do specyfiki branży i działalności danej firmy. Wśród naszych klientów są zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze jak i duże międzynarodowe korporacje. Usługa została zaprojektowana w ten sposób, aby była rentowna na każdym jej etapie. Warsztaty początkowe stanowią początek, który określa dalszy plan wspólnego działania. Na podstawie opracowanego podczas warsztatów planu strategicznego, określany jest łączny budżet całego projektu.

Czy warto skorzystać z firmy doradczej?

- Uczestniczyliśmy w wielu wdrożeniach dronów w firmach. Znamy momenty, które najczęściej powodują problemy dla firm.
- Monitorujemy dynamicznie zmieniające się przepisy, co pozwala na minimalizowanie ryzyka potencjalnych sankcji z powodu nie stosowania przez firmę aktualnych przepisów.
- Nasze geodezyjne wykształcenie pozwala na pełne zrozumienie stosowania technologii bezzałogowych statków powietrznych jako kolejnego narzędzia pracy, które przyspiesza pracę i zwiększa efektywność zespołów w terenie.
- Nasze wieloletnie doświadczenie w szkoleniu pilotów pozwala zwrócić uwagę na elementy, które w praktyce przekładają się na zwiększenie bezpieczeństwa wykonywanych lotów i wzrost efektywności pracy.

Od czego zacząć?

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym pierwszym krokiem jest niezobowiązująca rozmowa podczas bezpłatnej konsultacji. Jest to 15 minutowa rozmowa przez telefon podczas której określimy oczekiwania i odpowiemy, czy będziemy mogli pomóc.

Strona Bezpłatna konsultacja
logo akademia uav dronydlafirmy

©2024 Dronydlafirmy.pl wszystkie prawa zastrzeżone.