Pilot drona OZE

Autorski program szkoleniowy dla branży OZE

ikonka pilot drona oze z symbolami dwóch wiatraków

Branża odnawialnych źródeł energii (OZE) dynamicznie się rozwija, a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pilotów dronów, gotowych sprostać wyzwaniom inspekcji i nadzoru farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych. Odpowiedzią na te potrzeby jest nasz autorski program szkoleniowy – szkolenie pilota drona w zastosowaniach OZE. Kurs, opracowany we współpracy z czołowymi firmami z sektora energetyki odnawialnej, łączy w sobie niezbędną wiedzę teoretyczną z intensywnym treningiem praktycznym, przygotowując uczestników do efektywnego wykorzystania dronów na każdym etapie życia projektu OZE.

Dla kogo jest szkolenie pilota drona OZE?

Nasz kurs dedykowany jest przede wszystkim firmom działającym w branży OZE, zajmującym się budową i inspekcjami farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych. To doskonała okazja nie tylko do zdobycia formalnych uprawnień do lotów dronem, ale przede wszystkim do nauki praktycznego zastosowania bezzałogowców w codziennej pracy. Szkolenie skierowane jest zarówno do początkujących pilotów, jak i osób z doświadczeniem, chcących rozszerzyć swoje kompetencje o specjalistyczną wiedzę z zakresu OZE.

Co wyróżnia nasze szkolenie?

Oferujemy kompleksowe podejście do nauczania. Nasze kursy nie kończą się na teorii i „papierku” – stawiamy na praktykę i realne umiejętności. Szkolenie pilota drona OZE wyróżnia się:

 • Praktycznym zastosowaniem dronów w energetyce odnawialnej
 • Intensywnym treningiem lotów na różnych modelach dronów (10h zajęć praktycznych)
 • Nauką obsługi specjalistycznego oprogramowania do analizy danych z inspekcji
 • Doświadczoną kadrą instruktorską (inżynierowie, geodeci, piloci)
 • Indywidualnym podejściem i wsparciem po szkoleniu (3h konsultacji)
pilot drona OZE

Jakie uprawnienia daje szkolenie na pilota drona OZE?

Kończąc nasz kurs, otrzymujesz komplet uprawnień niezbędnych do komercyjnego wykorzystania dronów w energetyce odnawialnej:

 • Europejskie uprawnienia STS-01
 • Krajowe uprawnienia NSTS-01, NSTS-02 i NSTS-05
 • Uprawnienia w kategorii otwartej A1/A2/A3

To otwiera przed Tobą szerokie możliwości realizacji zleceń inspekcyjnych i nadzorczych na farmach fotowoltaicznych i wiatrowych.

Jak przebiega szkolenie?

Nasz kurs to połączenie trzech kluczowych elementów:

 • Części teoretycznej w formie e-learningu
 • Egzaminu teoretycznego online
 • 10 godzin intensywnego szkolenia praktycznego

Teoria przekazywana jest w przystępnej formie kilkunastominutowych wideo lekcji, które możesz przejść w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie. Doświadczony instruktor omawia zawiłe kwestie prawne i techniczne, przygotowując Cię do egzaminu i praktyki.

Jednak to zajęcia praktyczne są sercem naszego szkolenia. 10 godzin treningów na różnych urządzeniach (m.in. DJI, Yuneec, Autel), w zmiennych warunkach terenowych, pozwala nabrać pewności w operowaniu dronem. To bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w realnych projektach.

Skonsultuj z nami zakres szkolenia. Zdobądź uprawnienia, których potrzebuje Twoja firma. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Contact Form Demo (#3) (#4) (#5)

Co więcej? 

Wiele szkół uczy tylko „latania” dronem. Takie kursy są idealne dla amatorów hobbystycznej fotografii, jednak nie dla profesjonalistów tworzących skomplikowane projekty. Jesteśmy autorami wielu kursów zobacz nasza pełna ofertę!

logo akademia uav dronydlafirmy

©2024 Dronydlafirmy.pl wszystkie prawa zastrzeżone.