Szkolenie KOL - Koordynator Operacji Lotniczych

Autorskie szkolenie, pierwsze tego typu w Polsce

Ikonka ze szkoleniem KOL

Rola dyspozytora lotów bezzałogowych statków powietrznych (BSP) nabiera coraz większego znaczenia. Koordynator Operacji Lotniczych odpowiada za organizację i nadzór nad operacjami dronów, zapewniając ich bezpieczeństwo i efektywność. Nasze autorskie szkolenie, pierwsze tego typu w Polsce, zostało opracowane z myślą o kompleksowym przygotowaniu do obowiązków i wyzwań, jakie czekają na tym stanowisku. Łączymy solidne podstawy teoretyczne z intensywną praktyką, abyś mógł pewnie i skutecznie zarządzać operacjami dronów w różnorodnych zastosowaniach. Jeśli chcesz zdobyć kompetencje niezbędne do pracy w tej przyszłościowej branży, szkolenie na koordynatora operacji lotniczych jest właśnie dla Ciebie. 

Co wyróżnia szkolenie na dyspozytora lotów BSP?

Nasze szkolenie to unikalne połączenie kursu na licencję pilota drona w kategorii szczególnej z dodatkowymi modułami dedykowanymi dla dyspozytorów. Zyskasz nie tylko uprawnienia do lotów dronem w zasięgu wzroku (VLOS) i poza zasięgiem wzroku (BVLOS), ale także specjalistyczną wiedzę z zakresu koordynacji i nadzoru operacji BSP.

Szkolenie obejmuje naukę obsługi lotów długodystansowych oraz pracę z zaawansowanym dronem Farada G1. Ten nowoczesny bezzałogowiec, wyposażony w kamerę obserwacyjną i moduł transportowy, sterowany jest poprzez łącza GSM, co otwiera nowe możliwości w zakresie zasięgu i funkcjonalności.

Jakie uprawnienie daje szkolenie koordynatora operacji lotniczych?

Ukończenie naszego szkolenia i zdobycie licencji na drony w kategorii szczególnej da Ci szereg uprawnień:

  • Możliwość latania dronem nad obszarami zaludnionymi i ludźmi, zachowując bezpieczną odległość określoną przez operatora.
  • Wykonywanie lotów do 2 km od pilota bez konieczności utrzymania kontaktu wzrokowego z dronem.
  • Latanie dronami bez nadanej klasy, czyli dostępnymi obecnie na rynku bez dodatkowych ograniczeń.
  • Ubieganie się o zgodę prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na loty nieobjęte scenariuszem standardowym, np. powyżej 120 m.
Szkolenia dla firm

Kompetencje zdobyte podczas naszego szkolenia otwierają drzwi do pracy nie tylko w branży cywilnej, ale także w sektorze bezpieczeństwa i obronności. Drony odgrywają coraz istotniejszą rolę w działaniach służb mundurowych i wojska, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych dyspozytorów stale rośnie. Skontaktuj się z nami, a omówimy szczegóły kursu i odpowiemy na wszystkie pytania.

Skonsultuj z nami zakres szkolenia. Zdobądź uprawnienia, których potrzebuje Twoja firma. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Contact Form Demo (#3) (#4) (#5)

Co więcej? 

Wiele szkół uczy tylko „latania” dronem. Takie kursy są idealne dla amatorów hobbystycznej fotografii, jednak nie dla profesjonalistów tworzących skomplikowane projekty. Jesteśmy autorami wielu kursów zobacz nasza pełna ofertę!

logo akademia uav dronydlafirmy

©2024 Dronydlafirmy.pl wszystkie prawa zastrzeżone.